اطلاعاتی در مورد اتو کردن و خشک کردن لباس ها

در این سری مقالات اطلاعات مفیدی در مورد اتوکردن لباس روی میز اتو و همچنین خشک کردن لباس در داخل اتاق و خارج اتاق یاد میگیریم.

روش های برتر برای خشک کردن لباس ها در یک روز بارانی بدون خشک کن

روش های برتر برای خشک کردن لباس ها در یک روز بارانی بدون خشک کن

هنگامی که میزان بی سابقه ای باران در منطقه شما می بارد، خشک کردن لباس ها در خارج خانه/اتاق غیرممکن می شود. یکی از کارهایی که در فصل بارندگی انجام می شود خشک کردن لباس است. با این حال، شستشوی خشک ممکن است امکان پذیر نباشد زیرا بسیاری از ما خشک کن در اختیار نداریم. اگر شما نیز با قفسه هایی از لباس های مرطوب در داخل خانه دست و پنجه نرم می کنید که به نظر می رسد هرگز کاملاً خشک نمی شوند، نگران نباشید. ما چند نکته و ترفند داریم تا به شما امکان می دهد لباس های خود را کاملا" خشک کنید.

آیا شستن لباس های خود را باید در داخل خانه خشک کنید؟
خشک کردن لباس‌ها در داخل خانه ایده خوبی نیست اگر در مناطق مرطوب زندگی میکنید زیرا منجر به رشد و انتشار مایت‌های گرد و غبار و کپک می‌شود. آنها ناسالم هستند و باعث بیماری می شوند. این یک فرآیند طبیعی است که آب آزاد شده از لباس های تازه شسته شده در هوا آزاد شود. این فرآیند زمانی که لباس‌ها در بیرون خشک می‌شوند کاملاً خوب است، اما وقتی لباس‌ها در داخل اتاق هستند، در گوشه‌های دیوارها و پنجره‌های شما متراکم می‌شوند و باعث ایجاد رطوبت و در نتیجه رشد کپک می‌شوند. اگر شستشوی خشک ندارید و باید لباس‌ها را در داخل اتاق خشک کنید و در مناطق مرطوب زندگی کنید بهتر است مطمئن شوید که این کار را در یک اتاق تهویه‌دار و مطبوع انجام میدهید. همچنین باید از رطوبت گیر استفاده کنید تا اثرات مرطوبی که ممکن است به دلیل خیس بودن لباس ایجاد شود را از بین ببرید.

نکاتی برای شستشوی خشک بدون خشک کن در فصل بارانی
در اینجا چند روش مفید برای خشک کردن لباس‌های خود در داخل خانه در مواقع بارانی وجود دارد، اگر خشک‌کن یا بالکن با دسترسی به هوای بیرون ندارید:

1. لباس خود را برای بار دوم خوب بییچید تا آب اضافی بریزد البته با توجه به جنس پارچه و همچنین بافت لباس باید دقت کنید.
چرخش به حذف آب اضافی کمک می کند. بنابراین، اگر نیاز به خشک کردن لباس در داخل خانه دارید، بهتر است لباس را برای بار دوم بچرخانید. این کار باعث می شود آب بیشتری از لباس خارج شود و خشک کردن لباس در داخل اتاق سریعتر و آسانتر شود.

2. لباس ها را در اتاقی با بخاری قرار دهید.
بخاری را در یک اتاق با تهویه مناسب قرار دهید. شما می توانید از اتاق لباسشویی خود نیز استفاده کنید. لباس‌های خود را روی چوب رختی یا بندرخت کنار بخاری آویزان کنید و آن را در فاصله تقریباً یک یا دو متری قرار دهید. نزدیک نگه داشتن آن به بخاری کمکی نمی کند. منبع گرما از بخاری باید بتواند در اطراف قفسه و از طریق لباس (درست مانند هوا) جریان یابد. این برای خشک کردن لباس‌ها در چند ساعت کافی است.
لباس های شما در عرض چند ساعت به دلیل هوای گرم بخاری خشک می شوند. برای کاهش رطوبت و جلوگیری از کپک زدن، بهتر است یک رطوبت گیر در فضا نیز داشته باشید.

3. لباس را روی یک خط دیواری قرار دهید.
قرار دادن یک خط دیواری در کنار آبگرمکن در لباسشویی نیز ایده خوبی است. این ناحیه اغلب کمی گرمتر است و به خشک شدن لباس کمک می کند. خطوط دیواری از استحکام و اندازه خطوط معمولی برخوردار نیستند، بنابراین لباس های بیش از حد شسته شده روی آن ها قرار نمی گیرند. به راحتی می توانید لباس های روزانه مانند لباس فرم، لباس کار، لباس نوزاد و غیره را روی آن خشک کنید.

4. لباس های خود را در گاراژ خشک کنید.
اگر گاراژ ضد باران دارید، می توانید یک خط دیواری تاشو در یک طرف اضافه کنید. این به شما این امکان را می دهد که بدون نگرانی در مورد خشک کردن آنها در داخل خانه، کل لباس های خود را به راحتی خشک کنید.

5. از سشوار خود استفاده کنید.
با استفاده از سشوار می توانید لباس های خود را به راحتی با سشوار خشک کنید. به یاد داشته باشید، در حالی که گرما نقش مهمی در خشک کردن لباس دارد، این هوا است که بیشتر این کار را انجام می دهد. سشوار خود را روی سرعت فن بالا و حرارت کم تنظیم کنید و سپس از سشوار روی لباس استفاده کنید.

6. روش اتو و حوله
این روش برای خشک کردن چند لباسی که فوراً به آنها نیاز دارید خوب است. شما باید یک حوله خشک را روی میز اتو قرار دهید، پارچه مرطوبی را که می خواهید خشک کنید، روی آن قرار دهید و سپس روی لباس را با حوله دوم بپوشانید. اکنون باید لبه به لبه را اتو کنید. حوله ها از لباس در برابر حرارت مستقیم محافظت می کنند و رطوبت اضافی را جذب می کنند. لباس خیس خشک و بدون چروک سریع آماده میشود.

 

Image

گروه تولیدی برادران خیری

با عنایت خداوند متعال گروه صنایع تولیدی نیلو (برادران خیری) با اعتقاد به توان سرزمین خود و بهره مندی از صنعت برجسته روز دنیا از کشور همسایه (ترکیه) و به پشتوانه 20 سال سابقه موفق و موثر در زمینه تولید لوازم خانگی سبک (انواع میز اطو، بند رخت، نردبان، میز سفری، جالباسی و ...) واحد تولیدی خود را در سال 1372 آغاز نموده و با راه اندازی 2 مدل میز اطو گامی محکم و استوار کار خود را شروع کرد.

در حین حال در سالهای بعد همزمان با تولید چندین مدل دیگر به سبک خانواده های ایرانی و با کیفیت بهتر و قیمت مناسب، سهم موثری را در بازارهای داخلی و کشورهای همسایه کسب کند.

از اینکه یار و یاور ما بوده اید صمیمانه سپاسگزاریم.

آدرس کارخانه:

جاده صوفیان، روبروی شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی، شهرک صنعتی بعثت، خیابان مقیمی شمالی، خیابان صنعت، ۲۰ متری کارگر، جنب شرکت سیلوان مهر تبریز

برای ما پیغام بفرستید:

info [@] takniloo [dot] com

sales [@] takniloo [dot] com

با ما تماس بگیرید:

041‎33106363

مدیریت فروش:

09141167698