اطلاعاتی در مورد اتو کردن و خشک کردن لباس ها

در این سری مقالات اطلاعات مفیدی در مورد اتوکردن لباس روی میز اتو و همچنین خشک کردن لباس در داخل اتاق و خارج اتاق یاد میگیریم.

راهنمای آسان برای درک نمادهای مراقبت از شستشو در لباس های شما

راهنمای آسان برای درک نمادهای مراقبت از شستشو در لباس های شما

تمام لباس هایی که می پوشیم دارای برچسب مراقبت هستند. این برچسب به عنوان بخشی از اطلاعات در مورد نحوه مراقبت از لباس های خود با توجه به شستشو، خشک کردن، اتو کردن و نگهداری است. کسی که به برچسب پایبند است کسی است که از استفاده طولانی مدت از لباس مورد علاقه خود لذت می برد.

 به عنوان مثال، استفاده از سفید کننده برای لباس های رنگی می تواند به طور کامل آنها را خراب کند، یا شستن ابریشم در آب داغ می تواند به پارچه آسیب برساند. دستورالعمل های روی این برچسب ها با تمرکز و توجه دقیق به همه نمادها به راحتی قابل درک است. به یاد داشته باشید، اولین کاری که باید هنگام خرید لباس و رساندن آنها به خانه انجام دهید این است که این برچسب دستورالعمل مراقبت از شستشو را بررسی کنید و همچنین هنگام شستن آنها از مواد شوینده ملایم استفاده کنید. در این مقاله، تمام نمادها و مفهوم آنها برای درک بهتر شما به تفصیل توضیح داده شده است.

نمادهای شستشو

ایده ای در مورد برچسب مراقبت از شستشو به شما کمک می کند تا چرخه ماشین لباسشویی و دمای آب را به درستی تنظیم کنید. مهم است که دمای آب را نه خیلی سرد و نه خیلی گرم تنظیم کنید زیرا ممکن است به پارچه و همچنین شکل لباس شما آسیب برساند. برای اطمینان از زندگی خوب برای لباس های خود، استفاده از پودر / مایع شوینده خوب نیز مهم است. شستن لباس ها در ماشین لباسشویی خوب با دمای مناسب آب و پودر شوینده غنی شده با کیفیت می تواند لباس های شما را از استرس شستشو نجات دهد.

برخی از نمادهای اصلی شستشو و معنای آنها:

 • خمیده کاملاً با آب - به این معنی است که لباس را می توان در یک ماشین معمولی یا با دست با آب در هر درجه حرارت و هر صابون یا مواد شوینده شست.
 •  سطل با یک نقطه - برای شستشو بدون تجاوز از دمای مشخص شده است.
 • نماد دست در سطل - به این معنی است که لباس را می توان با دست شست.

نمادهای اتو

شما پیراهن یا لباس جدیدی دارید که قصد داشتید در مراسم امشب بپوشید، اما در نهایت لباس چروک شده است! برای بدتر شدن وضعیت، شما نمی دانید چگونه آن را اتو کنید و آشفتگی را برطرف کنید. کاری که بعداً به انجام آن فکر می کنید این است که با مادر خود تماس بگیرید یا برای یافتن راه حل از یوتیوب سر بزنید. در کمال تعجب، راه حل را دقیقاً در دست دارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برچسب مراقبت شستشو را بررسی کرده و نماد اتو را روی آن بیابید. ضروری است که دستورالعمل های سازنده را در نظر داشته باشید و دقیقاً همان را دنبال کنید. استفاده تصادفی از اتو بسیار داغ می تواند به پارچه ظریف آسیب برساند. همچنین لباس هایی هستند که نیازی به اتو ندارند. برای خلاص شدن از شر چین و چروک روی آن، صرفاً راه اندازی بخار کافی است.

در اینجا چند نماد اصلی اتو و معنای آنها آورده شده است:

 • نماد اتو- نماد اتوی ساده روی برچسب دستورالعمل شستشو نشان می دهد که لباس را می توان بدون تنظیم دمای مشخصی اتو کرد.
 • نماد اتو با یک نقطه - این نشان می دهد که لباس فقط در دمای پایین، یعنی 200 درجه فارنهایت یا 110 درجه سانتیگراد، در معرض بخار و اتوکشی قرار می گیرد.
 • نماد اتو با دو نقطه - این نشان می دهد که لباس را می توان در دمای متوسط، یعنی 300 درجه فارنهایت یا 150 درجه سانتیگراد اتو کرد.
 • نماد اتو با سه نقطه - این نشان می دهد که لباس را می توان خشک کرد یا بخار داد یا در دمای بالای 350 درجه فارنهایت یا 200 درجه سانتیگراد اتو کرد.
 • علامت آهن خط خورده - به این معنی است که لباس در معرض اتو کردن، خشک کردن یا بخار دادن نیست.

نمادهای خشک شدن

آیا تا به حال شنیده اید یا با یک فاجعه لباسشویی مانند جایی که یک ژاکت کشمیری کاملاً کوچک شده است، شنیده اید یا با آن روبرو شده اید؟ یا پارچه ابریشمی که همه چروک است؟ احتمالاً دوست ندارید دوباره با چنین تجربه ای روبرو شوید! بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که به برچسب مراقبت از شستشو نگاهی بیندازید و فقط لباس هایی را در خشک کن قرار دهید که برای تحمل این استرس خشک کن مناسب هستند. به یاد داشته باشید، خشک کردن بخش مهمی از مراحل مراقبت از لباس شما است. گرمای ساطع شده از دستگاه خشک کن نیز می تواند رنگ لباس ها را محو کند.

در اینجا برخی از نمادهای خشک کردن / ماشین لباسشویی برای درک درست خشک کردن آورده شده است:

 • مربع با دایره - به این معنی است که می توان خشک کن را انجام داد. در صورت پیروی از روش خشک کن، تغییرات کمی وجود دارد و این مسئولیت شماست که آنها را در نظر داشته باشید.
 • خشک کن با نقطه/ثانیه - این نشان می دهد که می توان از خشک کن ماشینی استفاده کرد اما با درجه حرارت بسیار کم. اگر روی خشک کن 2 نقطه مشاهده کردید، به این معنی است که تنظیم حرارت باید متوسط باشد، در حالی که 3 نقطه برای گرمای زیاد مجاز است.
 • دایره سیاه در وسط - این نشان می دهد که لباس فقط در تنظیمات فقط هوا یا بدون گرما می تواند خشک شود.
 • علامت ضربدر روی علامت خشک کن لیوانی - این نشان می دهد که لباس مجاز به خشک کردن ماشینی نیست.
 • مربعی با قوس به سمت داخل درست در بالا - این نشان می دهد که لباس نیاز به خشک شدن طبیعی دارد و باید به بند رخت معمولی در فضای خشک کردن خانه خود آویزان شود.
 • مربعی با خط افقی که از وسط می گذرد - این نشان می دهد که لباس باید به طور مساوی روی یک منطقه صاف برای خشک کردن قرار گیرد.
 • یک نماد پیچ خورده
Image

گروه تولیدی برادران خیری

با عنایت خداوند متعال گروه صنایع تولیدی نیلو (برادران خیری) با اعتقاد به توان سرزمین خود و بهره مندی از صنعت برجسته روز دنیا از کشور همسایه (ترکیه) و به پشتوانه 20 سال سابقه موفق و موثر در زمینه تولید لوازم خانگی سبک (انواع میز اطو، بند رخت، نردبان، میز سفری، جالباسی و ...) واحد تولیدی خود را در سال 1372 آغاز نموده و با راه اندازی 2 مدل میز اطو گامی محکم و استوار کار خود را شروع کرد.

در حین حال در سالهای بعد همزمان با تولید چندین مدل دیگر به سبک خانواده های ایرانی و با کیفیت بهتر و قیمت مناسب، سهم موثری را در بازارهای داخلی و کشورهای همسایه کسب کند.

از اینکه یار و یاور ما بوده اید صمیمانه سپاسگزاریم.

آدرس کارخانه:

جاده صوفیان، روبروی شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی، شهرک صنعتی بعثت، خیابان مقیمی شمالی، خیابان صنعت، ۲۰ متری کارگر، جنب شرکت سیلوان مهر تبریز

برای ما پیغام بفرستید:

info [@] takniloo [dot] com

sales [@] takniloo [dot] com

با ما تماس بگیرید:

041‎33106363

مدیریت فروش:

09141167698