اطلاعاتی در مورد اتو کردن و خشک کردن لباس ها

در این سری مقالات اطلاعات مفیدی در مورد اتوکردن لباس روی میز اتو و همچنین خشک کردن لباس در داخل اتاق و خارج اتاق یاد میگیریم.

از اتو کردن لباس فراری نباش!

از اتو کردن لباس فراری نباش!

تکنیک پهن کردن را بیاموزید
بیشتر لباس‌ها، یعنی لباس‌های معمولی که به روش خاصی برای شستن و خشک کردن نیاز ندارند را معمولاً در ماشین لباس‌شویی می‌اندازید یا با دست می‌شویید و روی رخت‌آویز با بند پهن می‌کنید تا خشک شوند، اما به جای این کار، می‌توانید به روش دیگری آن‌ها را خشک کنید؛ مثلاً می‌توانید لباس‌هایی مثل بلوز یا مانتو را به چوب لباسی آویزان کنید تا خشک شوند.

فراموش نکنید که قبل از پهن کردن، لباس را بتکانید تا چروک‌هایش از بین برود. بعد از پهن کردن، جاهای مختلف پارچه را با دست محکم بکشید تا صاف شود. دست‌هایتان را هم در جیب‌ها فرو کنید تا صاف شوند و پارچه آن‌ها مچاله نشود.

آستین لباس
اتو کردن آستین‌ها از همه سخت‌تر است؛ آستین‌ها را با دست صاف کنید و به طور ضربدری روی شانه‌های بلوز یا مانتو بگذارید تا صاف خشک شود. با این کار، لباس به طور صاف خشک می‌شود و شاید لازم باشد فقط کمی روی آن اتو بکشید تا به شکلی که می‌خواهید در آید.

مراقب جین‌ها باشید
اتو کردن شلوارهای جین طاقت‌فرساست. اگر آن‌ها را مثل لباس‌های دیگر روی رخت‌آویز پهن کنید، زحمت شما برای صاف کردن آن‌ها چند برابر می‌شود. چروک‌های بالای شلوار با پوشیدن باز می‌شوند، اما چروک‌های پاچه شلوار را مجبور هستید اتو کنید. برای ساده کردن كار اتو کشی شلوار جین، شلوارها را طوری روی بند پهن کنید که پاچه‌های آن صاف آویزان شود. یادتان نرود جیب‌ها را هم صاف کنید.
به تبلیغات ماشین‌های لباس‌شویی ضد چروک توجه نکنید. هر کار که بکنید، ماشین لباس‌شویی و خشک‌کن، لباس‌ها را چروک می‌کند.

جنس پر دردسر
لباس‌های با جنس بافتنی، پشم و تریکو، لباس‌های ناسازگاری هستند. یادتان باشد به هیچ وجه نباید برای خشک کردن این جور لباس‌ها، آن‌ها را آویزان کنید، چون شل و وارفته می‌شوند و شکل اصلی خود را از دست می‌دهند.

این لباس‌ها را باید بعد از شستن، کاملاً مرتب کنید و در جای مسطح و روی یک پارچه تمیز پهن کنید و بعد از چند ساعت، آن‌ها را پشت و رو کنید تا به تدریج و با هوای اتاق خشک شوند.

تبلیغات پر دردسر
به تبلیغات ماشین‌های لباس‌شویی ضد چروک توجه نکنید. هر کار که بکنید، ماشین لباس‌شویی و خشک‌کن، لباس‌ها را چروک می‌کند. اتو کردن لباس‌هایی هم که از خشک‌کن درآمده باشد، اصلاً کار راحتی نیست، چون درست مثل این است که آن را از یک لوله تنگ بیرون آورده‌اید. پس اگر از اتو کردن فراری هستید، به هیچ وجه از خشک‌کن ماشین لباس‌شویی استفاده نکنید و لباس‌ها را روی بند لباس، پهن کنید.

لباس پلیسه
دامن‌های پیلی‌دار را معمولاً به خشک‌شویی می‌دهند تا شکل پیلی‌ها حفظ شود، اما اگر می‌خواهید خودتان در خانه آن را بشویید، باید یک پارچه تمیز روی میز پهن کنید، پیلی‌ها را کاملاً مرتب کرده و لباس را روی سطح پهن کنید. اگر زیر سطح، مشبک باشد بهتر است و لباس راحت‌تر خشک می‌شود، اما اگر دسترسی به چنین سطحی ندارید، دامن را روی سطحی با پارچه تمیز پهن کنید و بعد از چند ساعت آن را برگردانید.

Image

گروه تولیدی برادران خیری

با عنایت خداوند متعال گروه صنایع تولیدی نیلو (برادران خیری) با اعتقاد به توان سرزمین خود و بهره مندی از صنعت برجسته روز دنیا از کشور همسایه (ترکیه) و به پشتوانه 20 سال سابقه موفق و موثر در زمینه تولید لوازم خانگی سبک (انواع میز اطو، بند رخت، نردبان، میز سفری، جالباسی و ...) واحد تولیدی خود را در سال 1372 آغاز نموده و با راه اندازی 2 مدل میز اطو گامی محکم و استوار کار خود را شروع کرد.

در حین حال در سالهای بعد همزمان با تولید چندین مدل دیگر به سبک خانواده های ایرانی و با کیفیت بهتر و قیمت مناسب، سهم موثری را در بازارهای داخلی و کشورهای همسایه کسب کند.

از اینکه یار و یاور ما بوده اید صمیمانه سپاسگزاریم.

آدرس کارخانه:

جاده صوفیان، روبروی شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی، شهرک صنعتی بعثت، خیابان مقیمی شمالی، خیابان صنعت، ۲۰ متری کارگر، جنب شرکت سیلوان مهر تبریز

برای ما پیغام بفرستید:

info [@] takniloo [dot] com

sales [@] takniloo [dot] com

با ما تماس بگیرید:

041‎33106363

مدیریت فروش:

09141167698